Pláže ostrova Vir

Pláže Vir sa vyznačujú dokonalou čistotou a vynikajúcou kvalitou mora.

Celý ostrov Vir je jedna veľká pláž a početné zátoky Viru ukrývajú ešte neobjavené kúzla nedotknutej prírody.

Väčšina pláží sa nachádza v blízkosti borovicového lesa, obklopeného stredomorskými rastlinami. Veríme, že každý z vás si nájde svoju ideálnu romantickú pláž pre letnú dovolenku. Brehy Viru sú dosť členité. Má veľké množstvo menších zátok a mysov.

Dĺžka všetkých brehov ostrova Vir je 38 km pobrežia. Členitosť pobrežia a zálivov bola ovplyvnená zložením pevniny a pôsobením mora.

Najrozvinutejšia je severná časť ostrova a najmenej rozvinutá je západná a juhozápadná časť medzi mysom Vrulje a mysom Kozjak. Na severnej strane mysu Rastavac východným a juhovýchodným smerom sa tiahnu zátoky Duboka draga, Svrdljača, Radnjača, Biskupljača, Smratine, Velika Slatina, Brdonja, Mala Slatina, Lučica, Žitna, Poprastina, Svinja, Vruljice, Gornja Prezida a Plotine. . Pozdĺž južného pobrežia od mysu Vrulja smerom na juhovýchod sa lemujú zátoky Kosička (Ugljevace), Ženska, Juriča, Rasovača, Stinice (Pri Barake), Meka, Srpljica a Pedinka. V zálive pri Privlake vynikajú tieto zátoky: Brusela (Pod Kaštelinom), Sapavac, Jadro, Radovanjica, Luka, Japnenica a Donja Prezida.

Komentované fotografie pláži na ostrove Vir

Ostrov Vir je jedno z miest na zemeguli, o ktorom sa veľa nehovorí a žiarlivo sa všetky informácie o ňom kryjú, akoby boli nejakým tajomstvom. Ostrov Vir oberá pevninu o časť mora, lebo je s mestom Privlaka poviazaný mostom. Vďaka tomu turistom ponúka všetky výhody ostrova, ako aj všetky vymoženosti života na pevnine. Príjemná klíma a atmosféra malého stredomorského mesta prispeli k tomu, že sa tento ostrov stal obľúbenou dovolenkovou destináciou. Pričinila som sa aj ja trošku o to keď som vydala prvú publikáciu ZAŽI VIR. Okrem výhod moderného života, ostrov Vir vás priláka aj dúškom dávnych čias, ktoré môžete precítiť pri skúmaní pozostatkov hradiskových zrúcanín, kostolíkov a starých pevností. Na tomto krásnom mieste nájdete mnohé zátoky a pláže. Najkrajšia pláž sa nachádza v zátoke Duboka draga, ktorá je vzdialená od mestských oblastí na severozápade ostrova. Nedotknutá príroda a krištáľovo čisté more, v kombinácii s nezabudnuteľnými červenými skalami, priam vyrážajú dych.
Veľa častí ostrova Vir je pokrytých olivovníkmi a figovníkmi, na ktoré nadväzujú husté borovicové lesy, takže prechádzka prírodou na tomto ostrove určite oduševní každého návštevníka. Terén je tu skoro takmer rovina čo je ideálne na bicykel, korčule, kolobežky či Buggy zážitky.
Pláže v centre sú perfektne upravené, so slnečníkmi a lehátkami a hýria životom dlho do noci. Kaviarne, reštaurácie, zmrzlina a trhy s miestnymi špecialitami sú priamo na dosah len pár krokov. Pláže sú z jemných kamienkov a sú denne udržiavané a čistené. Je tu život, zábava, nafukovací hrad postavený v mori a ďalšie atrakcie pre vaše ratolesti (preliezky, pieskoviská, hojdačky, atď. ).
Okrem reštauračných zariadení je v blízkosti pekáreň, alebo rôzne stánky s občerstvením, kde si môžete kúpiť rýchly snack a miestne dobroty za pár euro. Doporučujeme vyskúšať domáce pečivo či krafnu – šiška s domácim lekvárom alebo nutelou.
Priamo pred plážami je možné parkovať, takže môžete mať auto neustále po ruke. Parkovanie v centre je spoplatnené. Keďže sa však nachádzate na malom ostrove, tak z najvzdialenejšieho apartmánu do centra je to len 15 minut chôdze popri mori alebo 5 minút bicyklom, ktorý si môžete zapožičať, zapožičať si možete aj skúter, či ak ste športovy tip doneste si so sebou a chodte na korčuliach. Na plážach Radovanjica je dno krásne sivé pieskové a v druhých lokalitách máte aj kamienkové dno, su pláže kde sa nachádza žlto hnedý piesok – zátoka Sapavac (pozor zátoka Sapavac a zátoka Kaštelina sú tak blízko seba a tak rozdielne) a za spomenutie tiež stojí krásne miesto skoro ako modrá lagúna moja obľúbená zátoka MEKA tu je v mori krásny biely piesok.
Translate »