Pláže na ostrove Vir

30. 09. 2022

Pláže na Vire sa vyznačujú dokonalou čistotou a vynikajúcou kvalitou vody. Celý ostrov je jedna veľká pláž a zátoky ukrývajú ešte neobjavené kúzla nedotknutej prírody. Veríme, že každý z vás si nájde svoju ideálnu romantickú pláž pre letnú dovolenku. Pobrežie ostrova je dosť členité. Má veľké množstvo menších zátok a mysov. Členitosť pobrežia a zálivov bola ovplyvnená zložením pevniny a pôsobením mora. Najviac členitá je severná časť ostrova a najmenej členitá je západná a juhozápadná časť medzi mysom Vrulje a mysom Kozjak.

Prinášame vám zoznam najkrajších pláží na ostrove Vir s veľkým počtom obrázkov pre každú pláž, popis a umiestnenie.

1. pláž Rastovac

Pláž je piesočnatá. Vstup do mora je plytký. Okolo pláže nie sú žiadne stromy. Nie je tu žiadny tieň.

2. pláž Duboka Draga

Prístup loďou alebo pešo. More krištáľovo čisté a nedotknutá príroda v kombinácii s červeným štrkovo piesočným pobrežím vás očarí. Najkrajšia pláž na Vire.

3. pláž Radnjača

Pláž Radnjača sa nachádza v meste Vir – Lozice (riviéra Viru). Táto pláž patrí do kategórie: kamienková, kamenná, betónové platne. 

4. pláž Biskupljača

Pláž je aj malý prístav pre loďky. Jemný piesok v mori. Pri brehu nájdete zmes betónu, kameňa a štrku. Na časti sú slnečníky, pod ktorými je príjemný tieň.na časti sú aj slnečníky, pod ktorými je príjemný tieň.

5. pláž Smratine

Tu nájdete raj pre deti. Pláž je plytká a piesková. No v okolí nenájdete nič ako bufet, odporúčame si občerstvenie priniesť, ale taktiež zvyšky aj odniesť.

6. pláž Velika Slatina

Prírodná pláž, kde nenájdete žiadne vybavenie. V mori je piesok, pobrežie je štrkové, o niečo ďalej sa nachádzajú trávnaté plochy. Pláž nemá prirodzený tieň.

7. FKK pláž (naturistická)

Prírodná pláž s množstvom veľkých kameňov, ktoré sa tiež nachádzajú v mori. Pri vstupe do mora je dobré mať boty do vody. Na pláži nie je prirodzený tieň.

8. pláž Brdonja

Pláž Brdonja sa nachádza na ostrove Vir, v strede ostrova. Pláž je z kameňov, rovnako ako vstup do mora. More je plytké, čisté.

9. pláž Mala Slatina

Betónová pláž dlhá 300m. Nájdete tu pekné stromoradie a lavičky, v blízkosti pizzeria a kaviareň. Morské dno je zmes piesku a kameňov (vhodné topánky do vody).

10. pláž Lučica

Malý prístav, plne zariadený a ohradený. Morské dno je čiastočne kamenisté a čiastočne piesčité. Pláž je betónovaná, môžete si prenajať skútre a vodné bicykle.

11. pláž Bobovik

Kamienková pláž s betónovými a kamennými časťami. V mori sú drobné kamienky a vstup do mora je pozvoľný. Vhodné pre rodiny s deťmi. Veľmi málo prirodzeného tieňa.

12. pláž Žitna

Žitna má na pobreží zmes štrku a betónu, zatiaľ čo dno je úplne piesčité. V blízkosti sa nachádza kaviareň, pekáreň a pizzeria. Na plaži nie vela prírodného tieňe.Na plaži nie vela prírodného tieňe.

13. pláž Popraština

Prírodná kamienková pláž bez služieb, s piesočným dnom v mori. Na pláži nie sú sprchy, toalety a ďalšie doplnkové zariadenia.

14. pláž Svinja

Prírodná kamienková pláž bez služieb, s piesočným dnom v mori. Na pláži nie sú sprchy, toalety a ďalšie doplnkové zariadenia.

15. pláž Soldatica

Pláž Soldatica je kamienková pláž na ostrove Vir, ktorá sa nachádza v trochu súkromnejšej zátoke, ktorú lemujú vysoké stromy, takže nie je takmer nikdy preplnená.

16. pláž Horná Prezida

Horná pláž má piesčité dno a pobrežie je štrk a betón (betónové móla). Nachádza sa tu ihrisko pre deti a mládež. Na pláži nie je veľa prírodného tieňa.

17. ostrov Školjić

Hovoria mu ostrov lásky Školjić Vir. Prístup iba na člne. Tento ostrovček sa vyznačuje jemným pieskom v mori aj po celom ostrovčeku. Nájdete tu množstvo mušlí.

18. pláž Donja Prezida

Piesočné dno, zatiaľ čo na pobreží zmes betónu (betónové móla) a štrku. Prírodný tieň zaisťujú vysadené palmy. Sociálne zariadenie zaistené mobilnými bunkami.

19. a 20. pláž Miljkovica

Pláž Miljkovica má čiastočne piesočné a čiastočne skalnaté morské dno (vhodné na šnorchlovanie). Na brehu je drobný štrk a v zázemí pláže sú hojdačky pre deti.

21. pláž Luka

Kamenistá pláž s betónovým chodníkom. Blízko kaviarní a obchodov. Na pláži si môžete prenajať vodný skúter a v rámci pláži sa nachádza prístav pre malé lode.

22. pláž Radovanjica

Pieskovová a kamenistá pláž, ktorú lemuje betónový chodník. Promenáda so stromoradím a lavičkami. Kaviareň a pizzeria, športové zariadenia a lunapark.

23. pláž Jadro

Moderná pláž. K dispozícii sú lehátka a slnečníky, vodné bicykle a skútre. Na pláži vodný park, animátori, plavčík. Na pobreží je krásny štrk, v mori piesok.

24. pláž Sapavac

Piesočné pobrežie a liečivé bahno vhodné na reumatické ochorenia. Nachádza sa na južnej strane ostrova a je chránená pred vetrom. Prírodný tieň. Vhodná pre deti.

25. pláž Kozjak

Prírodná kamienková pláž bez služieb, s piesočným dnom v mori. Nachádza sa v blízkosti pevnosti Kaštelina, a na južnej strane pláž uzatvára mys Kozjak.

26. pláž Vrulja – Site

Pláž je z kameňov, rovnako ako vstup do mora. More je plytké a  čisté. Na pláži nie sú sprchy, toalety a ďalšie doplnkové zariadenia.

27. pláž Pedinka

Pedinka je veľmi vhodná pre kotvenie jácht a motorových člnov. Piesčité morské dno, na brehu štrk, v zadnej časti je borovicový les, ktorý poskytuje tieň.

28. pláž Srpljica

Srpljica je tiež malý prístav pre loďky. Vyznačuje sa kameňmi v mori a krištáľovo čistou vodou. Nájdete tu krásny podmorský život (vhodné na šnorchlovanie).

29. pláž Meka

Prírodná pláž, celkom ďaleko od osady. Kamenné aj skalnaté pobrežie prelínajúce sa s pieskom a veľmi čisté more. Je vhodná pre príchod motorovým člnom.

30. pláž Stinice

Pláž Stinice je kamenistá a kamienková, preto je dobré mať na vstup do mora plastové sandále. Na pláži nie sú sprchy, toalety a ďalšie doplnkové zariadenia.

31. pláž Lanterna

Pláž Lanterna je kamenistá a kamienková, preto je dobré mať na vstup do mora plastové sandále. Na pláži nie sú sprchy, toalety a ďalšie doplnkové zariadenia.

32. pláž Rasovača

Prírodná pláž bez služieb, s piesočným dnom v mori. Na pláži nie sú sprchy, toalety a ďalšie doplnkové zariadenia.

33. pláž Juriča

Prírodná pláž s množstvom veľkých kameňov, ktoré sa tiež nachádzajú v mori. Pláž je naturistická.

34. pláž Ženska

Prírodná pláž s množstvom veľkých kameňov, ktoré sa tiež nachádzajú v mori. Pláž je naturistická.

35. pláž Kosička

Prírodná pláž s množstvom veľkých kameňov, ktoré sa tiež nachádzajú v mori. Pláž je naturistická.

Môžete si tiež prečítať

Na čo nezabudnúť pred dovolenkou

Na čo nezabudnúť pred dovolenkou

Dovolenka pri mori, zoznam vecí, ktoré nesmiete zabudnúť: Prichádza leto a s ním aj očakávaný dovolenkový čas, ktorý strávi opäť množstvo Slovákov...

Potápanie v Chorvátsku

Potápanie v Chorvátsku

Všetci sa zhodujú, že v Chorvátsku sú miesta, kde vás príroda okúzli neuveriteľnou krásou. Tiež podmorský svet Chorvátska ukrýva miesta úplne...

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie

Či už cestujete do zahraničia na dovolenku, za nákupmi alebo na návštevu rodiny, Vyskladajte si cestovné poistenie podľa seba vážneho akútneho...

Translate »