KDE SA NA OSTROVE VIR DÁ DOBRE NAJESŤ

Keď prídete na Vir a usadíte sa, určite budete niekedy hladní, či už z únavy alebo z vôní, ktoré vás lákajú z ulice do reštaurácií a barov. Na samotnom ostrove je veľké množstvo reštaurácií a rýchleho občerstvenia, ktoré ponúkajú dobré jedlo a môžete sa spoľahnúť, že kdekoľvek sa rozhodnete najesť, nič nepokazíte.

Negatívom gastronomickej turistiky na ostrove Vir je, že väčšina miest je otvorená len počas letnej sezóny, teda od 6 do polovice 9 mesiacov. Po zvyšok roka je väčšina miest, kde sa podáva jedlo, zatvorená až do novej sezóny. Ak sa však náhodou ocitnete na Vire uprostred leta, máte šťastie, pretože takmer všetko funguje.

Toto je náš zoznam najlepších miest na jedenie na ostrove, ak hľadáte kvalitné, čerstvé a dobre pripravené jedlo a pestrý výber jedál.

KALETA

Ak ste na Vire, určite odporúčame navštíviť túto reštauráciu s vynikajúcou ponukou rôznych jedál pre všetky chute. Kaleta je už dva roky po sebe držiteľom titulu najlepšia reštaurácia na Vire podľa Trip assistant, čo v žiadnom prípade nie je maličkosť.

Reštaurácia sa nachádza v centre mesta Vir, no terasa je pomerne skrytá a plná zelene, čo je určite plus, pretože si môžete v kľude zjesť obed či večeru. Jedlo je naozaj dobré a výber rôznych jedál uspokojí rôzne chute, bez ohľadu na to, či chcete jesť skutočný burger alebo vyskúšať miestnu kuchyňu.

KONOBA KOD SPAVALICE

Krčma “Kod Spavalice” je rodinná reštaurácia, ktorá existuje už 22 rokov. Väčšinu ponuky tvoria jedlá z mora a na objednávku sú ponúkané aj pečené jedlá.

Hoci sa reštaurácia špecializuje na ryby, kraby a mäkkýše, v ponuke nájdete aj niektoré mäsité, vegetariánske a vegánske jedlá, ako aj bezlepkové jedlá. Pri príprave jedál sa spájajú tradičné viriánske receptúry, ktoré sa v rodine od nepamäti dedili z generácie na generáciu s modernými receptúrami a denne sa nakupujú suroviny na prípravu jedál, čo vo veľkej miere prispieva ku kvalite jedál. 

To, čo odlišuje túto konobu  od všetkých ostatných reštaurácií na ostrove, je jej špecifická atmosféra. V interiéri krčmy, ako aj na streche, ktorá zastrešuje terasu, sa zachovalo množstvo predmetov, ktoré používali naši predkovia, takže hostia môžu spoznať históriu ostrova Vir.

V krčme pri Spavalici si môžete objednať jedlo aj cez stránku www.konobakodspavalice.com.hr a pochutnať si na virskych špecialitách aj doma.

KRAKEN BAR

Kraken je jedným z mála barov na Vire, ktorý si môžete vychutnať po celý rok, keďže sa nezatvára, keď sa sezóna končí, ako je to vo väčšine barov a reštaurácií na Vire.

Čo robí Kraken výnimočným, je nezvyčajná ponuka pre ostrov Vir. V Krakene môžete piť špičkovú kávu, ale aj ochutnať koktaily, ktoré nenájdete nikde inde na ostrove, ak nie ešte ďalej, keďže v Krakene používajú len vlastné receptúry a domáce suroviny.

Čo sa týka jedla, ponúkajú americké BBQ, na ktoré používajú len tie najlepšie suroviny. Takže nájdete niekoľko druhov hamburgerov, krídel a rebierok. Ak máte chuť na niečo špecifické, vyskúšajte odležané hovädzie steaky z Black Angus. Kraken tento rok pripravuje nové prírastky do svojho jedálneho lístka, ktoré budú založené na fine dining, no s krakenovským nádychom.

Kraken bar sa vyznačuje tým, že zhromažďuje klientelu túžiacu po zábave a dobrom jedle, ktorá netúži po klasickej virálnej tlačenici. Princíp fungovania je taký, že kuchyňa je otvorená do polnoci a po večeri už nemusíte hľadať drink, pretože máte všetko na jednom mieste.

Reštaurácia je zariadená v modernom štýle s námorníckymi detailmi, z ktorých niektoré majú viac ako sto rokov. V Krakene si dali záležať na každom detaile, aby im pobyt čo najviac spríjemnili a s každým novým príchodom objavili niečo nové.

THE BEACH VIR

Reštaurácia Beach Fine food & bar sa nachádza priamo pri centre ostrova, pri pláži s naozaj krásnym výhľadom na more.

V Beach Bar Vir môžete ochutnať rôzne pochúťky výlučne z miestnej produkcie, ako sú čerstvé ryby, krevety a chobotnice.

A ak máte chuť na maškrtu, vyskúšajte neodolateľné obalované krevety, bruschetta, zeleninové rolky alebo carpaccio z chobotnice.

V Beach Bare Vir si vaše deti môžu pochutnať aj na trochu inom menu, pretože len tu môžu ochutnať odležaný steak v detskej porcii.

Terasa a celý priestor je zariadený v kombinácii moderného a stredomorského štýlu a terasa vám poskytne súkromie pri jedle a pití.

REŠTAURACIA ZVONIMIR

Reštaurácia Zvonimir bola založená už v roku 1998 a je jednou z najstarších reštaurácií na Vire.

Súlad interiéru s prírodou, ktorá obklopuje reštauráciu, zanecháva v návštevníkoch zvláštny dojem, ktorý predstavuje akúsi oázu pokoja, relaxu a oddychu.

Reštaurácia s bohatou ponukou miestnej, tradičnej kuchyne dáva jedinečný pocit vrúcnej a domáckej atmosféry.

Ponúkajú široký sortiment jedál, od miestnej, tradičnej kuchyne až po moderné a obľúbené jedlá.

Špičkový tím kuchárov svojou unikátnou receptúrou, spôsobom prípravy a množstvom lásky, ktorú vkladajú do tvorby svojich výtvorov, tvorí malé umelecké diela.

Reštaurácia Zvonimir je miestom, kam sa milovníci špičkovej gastronómie vždy vracajú.

ostrov Vir proste chutí každému …

U

Vir ponúka naozaj veľa dobrých reštaurácií, barov a rýchleho občerstvenia a musíme uznať, že situácia so všeobecnou ponukou a kvalitou jedla sa každým rokom zvyšuje.

Stravovatelia venujú čoraz väčšiu pozornosť detailom, ako aj rozmanitosti jedálneho lístka, aby potešili všetkých svojich hostí.

Obzvlášť sa nám páči skutočnosť, že reštaurácie Vira si viac než čokoľvek iné vážia tradičnú gastronómiu a miestnu kuchyňu a od začiatku dokazujú, že na ostrove je pre každého niečo.

Dúfame, že sme vám mohli pomôcť a objaviť niektoré z najlepších miest na stravovanie na ostrove, s ktorými nemôžete nič pokaziť.

ak Vás zaujíma niečo o ostrove Vir, tak tu je odkaz na rôzne naše zaujímavosti o tomto krásnom mieste! 

 

 

stlač lupu a dozvieš sa viac

Translate »