Kontakt

Miriam Kelečić

Vir, Croatia
HR, 23234

GDPR

2 + 9 =

Často kladené otázky

Ako si môžem zarezervovať apartmán?

Vyberte si apartmán, skontrolujte voľný termín a pošlite nám rezerváciu cez formulár. Pokiaľ Vám neodpíšeme do 24h s potvrdením či nepotvrdením rezervácie. Kontaktujte nás prosím znova priamo cez e-mail. Je možné, že sa stala chyba v systéme, niekedy ani technika “nespolupracuje”.
Následne Vám prídu informácie k platbe. Tým je Vaše ubytovanie zarezervované. 
Predtým ako nam napíšete, prosím preverte si vo svojej emailovej schránke zložku spam nevyžiadaná pošta. Je možné, že naša odpoveď “spadla” tam.

Kedy mám zaplatiť zálohu? A kedy zvyšok?

Na zabezpečenie vašej rezervácie môže vlastník požiadať o platbu minimálne vo výške 30% z celkovej sumy za ubytovanie ako vklad priamo majiteľovi za  ubytovanie, ktoré sa nevracia v prípade zrušenia rezervácie a zvyšných 70% po príchode na ubytovanie.

Kedy je check-in a check-out?

V posledný deň pobytu je hosť povinný opustiť ubytovacie zariadenie v čase od 9tej do 10:00 hodiny najneskôr, aby sa zabezpečil príjem ďalšieho hosťa od 14:00.

Môžem prísť na ubytovanie skôr/neskôr?

Check-in je najskôr od 14 hodiny. V apartmáne môžu byť ešte prechádzajúci hostia. Tiež sa musí apartmán behom pár hodín upratať. Uložiť vašu batožinu skôr tiež nemôžeme. A taktiež nie je ešte voľné parkovacie miesto. Prosíme o dodržiavanie. Neskorší check-in záleží na dohovore a vybranom apartmáne. Ak je neskorší check-in tj po 23 tej hodine tak v prípade ak je v objekte služba na ubytovanie tento výjazd môže byť spoplatnený.

Bude v apartmáne posteľná bielizeň a uteráky?

Naše apartmány Vám pripravujeme a postele máte k dispozícii s kompletnom výbavou. Vankúše a periny sú starostlivo vyprané a posteľná bielizeň je krásne čistá a voňavá. Nechýbajú ani uteráky na ruky. V apartmánoch, ktoré majú vyššiu kategóriu sú aj osušky, vždy si dôkladne prečítajte opis vami vybraného ubytovania, kde je to napísané.

Nebude tu veľa schodov pri presune na pláž?

Ostrov Vir si môžete nájsť aj na google earth, kde Vám táto aplikácia ukáže, že terén ostrova je umiestnený na rovine. Nenachádzajú sa tu žiadne kopce ani strmé schody smerom k pláži. Tento ostrov je vhodný aj pre korčule, bicykle a iné športy ako je beh hneď zrána popri pobreží mora.

Ako môžem stornovať svoj pobyt? Aké sú poplatky?

Áno môžete. Stornujeme podľa Obchodných podmienok.

Môžete ubytovať aj môjho domáceho maznáčika?

V niektorých apartmánoch sú domáci miláčikovia povolení, v niektorých nie. Pokiaľ by ste chceli prísť s iným zvieraťom ako psom, napíšte nám to do poznámky v objednávke ubytovania. Spýtame sa majiteľov priamo na Vášho maznáčika.

Je na Vire pitná voda? Počul som, že nie je.

Áno, na Vire je pitná voda. V niektorých častiach však ešte chýbajú vodovodné prípojky. Preto pri každom apartmáne máme informáciu o aktuálnom stave.

Môžem u vás platiť platobnou kartou?

Bohužiaľ túto možnosť neponúkame. Majitelia apartmánov sú poväčšinou staršie osoby, ktoré stále najviac dôverujú hotovosti.

Aké je vybavenie kuchyne v apartmánoch?

V kuchynke našich apartmánov nájdete všetko potrebné na varenie aj pečenie – od kvalitných nožov, hrncov, strúhadla až po základné korenie, soľ, olej, cestoviny i kávu. Chceme, aby ste sa u nás cítili ako doma a rovnako ako tu nájdete potraviny, ktoré môžete využiť, tak rovnako tu zase môžete niečo nechať aj vy pre ďalších hostí.

Majú vaše apartmány výhľad na more?

Apartmány na ostrove Vir, sú v teréne rovina. Teda väčšina apartmánov, ktoré sú na horných poschodiach a v prvej rade k moru Vám počas vášho pobytu poskytnú pohľad na more. Výhoda terénu, ktorí nie je kopcovitý je pri pešom presúvaní sa po ostrove. Avšak ten mínus, ktorí tu je, že iba obmedzený počet ubytovania má priamy pohľad na more. V opisoch jednotlivých nami ponúkaným ubytovaní toto je spomenuté, preto stačí iba pozorne čítať.

DESATORO NA CESTY PRE OBČANOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY

Ak ste šťastne docestovali do Chorvátskej republiky, tak Vám okrem želania príjemného pobytu jednoznačne odporúčame upriamiť Vašu pozornosť na minimálne 3 základné oblasti ďalšieho záujmu:

1) Sledujete aktuálne počasie, vo víre dnešných klimatických zmien a nepredvídateľného počasia(nielen záplavy, extrémne horúčavy, krupobitie, silný vietor a pod.) na celom svete nevynímajúc Chorvátsku republiku ako výzvu pre nevyhnutnosť byť informovaným a podľa toho sa včas adekvátne zariadiť – viac na webe Chorvátskeho štátneho hydrometeorologického inštitútu ( www.meteo.hr )

2) Náležite pozorujte a dôkladne monitorujte každú zmenu prostredia a lokality, v ktorej sa nachádzate – vopred alebo podľa možnosti včas, pripravte sa na prípadné mimoriadne a neočakávané situácie, ako sú napr. požiare (Chorvátske hasičské združenie Chorvátske haisčské združenie (https://hvz.gov.hr/), či seizmologické udalosti a informácie na stránke Chorvátskej agentúry pre životné prostredie a prírodu v gescii Ministerstva hospodárstva a trvalo udržateľného rozvoja HR (http://www.haop.hr/), prípadne epidemiologické udalosti na webe Chorvátskeho inštitútu pre verejné zdravie (https://www.hzjz.hr/), alebo aj krízové udalosti na web stránke Riaditeľstva civilnej ochrany HR ( https://civilna-zastita.gov.hr/ ).

3) Nenechajte si ujsť informácie ohľadom aktuálnej situácie v chorvátskej infraštruktúre popri zážitkoch z turistiky, návštevy rodiny alebo príbuzných, či známych, ako aj úspechov z obchodnej cesty preverte aktuálne správy ohľadom dopravnej situácie na chorvátskych cestách a dopravných spojeniach autociest (HAK – Chorvátsky automotoklub ( https://www.hak.hr/ ), Chorvátskych železníc ( https://www.hzpp.hr/ ), leteckých spojení https://www.croatiaairlines.com/ ako aj trajektoch https://www.jadrolinija.hr/o-nama/brodovi/trajekti spájajúcich pevninu s ostrovmi – majte prehľad aj ohľadom tejto situácie a buďte pokiaľ možno vždy krok vopred.

+385 1 112 – pomoc v nebezpečí

Spravte si krátku KONTROLU, či máte všetko, čo budete potrebovať

OVERTE si podmienky vstupu a pobytu v cieľovej krajine, ako aj v krajinách, cez ktoré budete cestovať. Informácie nájdete na webovej stránke slovenského veľvyslanectva v danej krajine alebo na webovej stránke nášho rezortu – kont.ly/cestovanie

PREVERTE si informácie aj na veľvyslanectve krajiny, do ktorej cestujete, alebo cez ktoré prechádzate – kont.ly/ZoznamVelvyslanectievSR

UZAVRITE riadne cestovné poistenie pre prípad, ak by ste potrebovali lekársku starostlivosť alebo repatriáciu na Slovensko.🇸🇰 Pamätajte, že ošetrenie v zahraničí vás môže vyjsť veľmi draho.

ZAREGISTRUJTE sa – kont.ly/registracia  V prípade nepredvídateľných udalostí vás tak bude môcť naše veľvyslanectvo ľahšie kontaktovať.

STIAHNITE si aplikáciu Svetobežka 🗺 bit.ly/Svetobezka Poskytuje nielen užitočné informácie, ale aj skrátenú cestu k ohláseniu stavu núdze.

ULOŽTE si telefónne číslo na diplomatickú službu, ktoré vám príde v SMS po prekročení hraníc. Kontakt však, prosíme, využívajte len v prípade núdze – nie ako informačný kanál. Zbytočným telefonátom ju môžete zablokovať tým, ktorí sú práve možno skutočne v núdzi.

NEZABÚDAJTE, že zákony a pravidlá navštívenej krajiny platia v rovnakej miere aj pre cudzincov. Pri porušení zákona vás čakajú rovnaké postihy ako miestnych obyvateľov.

Vedeli ste, že naše ministerstvo má mobilnú aplikáciu?

Svetobežka  je dostupná pre operačné systémy Android aj iOS a je plná užitočných informácií. Slúži ako pomôcka slovenským občanom pri cestách do zahraničia

Určite by nemala chýbať v telefóne žiadneho slovenského cestovateľa. Nezabudnite si ju pred vašou cestou stiahnuť!

android – bit.ly/SvetobezkaAndroid
iOS – https://apple.co/2OcSWP3

CHRÁŇTE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

V mnohých krajinách sveta sú veľmi prísne predpisy na ochranu životného prostredia. Pri porušení pravidiel na ochranu živočíchov a rastlín hrozia v mnohých krajinách nielen vysoké pokuty, ale aj trestný postih, vrátane  odňatia slobody. Lov a odchyt živočíchov väčšinou podlieha povoleniu alebo je úplne zakázaný. Existujú tiež pravidlá pre zber rastlín, a dokonca aj lariev niektorého hmyzu. Odporúčame preto zoznámiť sa s miestnymi predpismi a dôsledne ich dodržiavať. Pred vstupom do prírodných rezervácií a národných parkov sa zoznámte s ich prevádzkovými poriadkami a podmienkami pobytu.

V NÚDZI SA OBRÁŤTE NA ZASTUPITEĽSKÝ ÚRAD SR
V prípade núdze sa môžete so žiadosťou o pomoc obrátiť na príslušný zastupiteľský úrad SR.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Záhrebe

Prilaz Gjure Deželića č. 10, 10000 Záhreb

Telefón  +385 14877070   Fax  +385 14877078

Email [email protected]  Email konzulárneho oddelenia

[email protected]  Núdzová linka +385 99 369 0906

Na núdzovej linke neposkytujeme konzulárne informácie. Je určená len na nahlásenie úmrtí, hospitalizácií, policajného zadržania a iných vážnych prípadov ohrozujúcich život, zdravie či majetok slovenských občanov, ktorí sa ocitli v núdzi.

Chorvátsko – Doklady
Pre vstup a pobyt na území cudzieho štátu musia občania SR spĺňať podmienky stanovené jeho zákony. Na oznamovanie aktuálnych podmienok vstupu a pobytu na území cudzieho štátu je príslušný zastupiteľský úrad daného štátu. Nasledujúce informácie sú určené k základnej orientácii.  Ministerstvo zahraničných vecí SR preto odporúča občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili

Chorvátsko je členským štátom EÚ. Občan SR môže vstupovať a zdržiavať sa na území ostatných členských štátov EÚ bez zvláštnych obmedzení, a to iba na základe platného cestovného dokladu alebo preukazu totožnosti.

Občiansky preukaz je chápaný ako cestovný doklad iba pre jeho držiteľa. Je nevyhnutné, aby každé dieťa, ktoré cestuje spoločne s rodičom, bolo vybavené svojim vlastným pasom alebo občianskym preukazom.

Maloleté dieťa, ktoré necestuje spoločne s rodičmi, musí byť vybavené ich súhlasom (súhlasom zákonného zástupcu) s cestou v sprievode inej osoby, avšak v prípade  mimoriadnych udalostí je praktické taký písomný súhlas mať pri sebe.  Pri ceste motorovým vozidlom môže byť od občanov SR požadovaný platný vodičský preukaz, technický preukaz od motorového vozidla a zelená karta. Pri ceste zapožičaným vozidlom sa odporúča mať pri sebe písomný súhlas vlastníka s použitím vozidla.

 

DESATORO NA CESTY PRE OBČANOV ČESKEJ REPUBLIKY

  1.  INFORMUJTE SA

Pred odchodom sa pokúste získať čo najviac informácií o podmienkach cestovania do konkrétnej krajiny, tamojších zvláštnostiach, rizikách a krajine ako takej celkovo. Základné orientačné informácie nájdete na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí Českej republiky v kapitole „Cestujeme“ v podkapitole

„Štáty sveta – informácie na cesty“, záložka „cestovanie“ ALEBO záložka „kontaktný cudzí úrad“.

  1. KONTROLA DOKLADOV
  • platnosť cestovných dokladov (vyhotovte si ich kópiu)
  • doklady na riadenie motorového vozidla a platnosť jeho povinného poistenia v navštívených krajinách

Na riadenie motorového vozidla v zahraničí je všeobecne potrebný český, prípadne medzinárodný vodičský preukaz, osvedčenie o technickom preukaze vozidla, zelená karta a pri zapožičanom vozidle notársky overený list o zapožičaní vozidla opatrený prekladom.

  1. CHRÁŇTE SVOJE DOKLADY A CENNOSTI

Zvýšenú pozornosť venujte ochrane cestovných dokladov a cenných predmetov.

Zaobstarajte si kópiu cestovného dokladu. Finančné prostriedky a cennosti neukladajte na jedno miesto, ale snažte sa ich rozdeliť na viac častí.

V prípade straty, odcudzenia alebo znehodnotenia cestovného pasu je nutné záležitosť ohlásiť miestnej polícii a následne sa dostaviť na český zastupiteľský úrad za účelom vystavenia náhradného cestovného dokladu.

  1. POISTENIE

Úplne nevyhnutné je dohodnutie poistenia úhrady liečebných nákladov pre pobyt v zahraničí. Bez poistenia neodporúčame vôbec vycestovať.

S obsahom poistnej zmluvy sa dôkladne zoznámte. Súčasne sa informujte, s ktorými štátmi má Česka republika dojednané poskytovanie bezplatnej zdravotnej starostlivosti.

Tieto informácie Vám poskytne Ministerstvo zdravotníctva ČR, 128 01 Praha 2, Palackého nám. 4, tel. 02/2497 1111.

Odporúča sa tiež dohodnutie havarijného poistenia vozidla zahŕňajúce asistenčné služby.

  1. BUĎTE V SPOJENÍ S KONTAKTNOU OSOBOU

O itinerári svojej cesty odporúčame informovať osobu Vám blízku, žijúcu najlepšie v Českej republike. Dohodnite s ňou termíny, v ktorých budete o sebe podávať správy a možnosť okamžitého kontaktu v prípade núdze.

Informácie o tejto osobe môžete zapísať aj do svojho cestovného pasu. Uložte si číslo kontaktnej osoby do svojho mobilného telefónu vo formáte pre volanie zo zahraničia (+420 …)

  1. VEDELI STE, ŽE…

Webová aplikácia „Dobrovoľná registrácia občanov pri cestách do zahraničia“ (DROZD) umožňuje poskytovať na dobrovoľnom základe informácie o plánovanom pobyte v zahraničí.

Aplikáciu DROZD si môžete stiahnuť aj do svojho mobilného Telefónu GooglePlay či AppStore.

  1. MYSLITE NA TO

Že miestne zákony a predpisy navštívenej krajiny platia rovnako ako pre cudzincov.

Vstupom na územie cudzieho štátu podliehate jeho jurisdikcii av prípade porušenia miestneho právneho poriadku Vám môže byť uložená sankcia podľa miestnych predpisov, ktorá môže byť značne odlišná od postihu v Českej republike.

  1. REŠPEKTUJTE MIESTNE ZVYKLOSTI

Zoznámte sa s kultúrnymi i náboženskými odlišnosťami navštívenej krajiny. Ich, hoci nevedomé nerešpektovanie môže privodiť nepríjemnosti či dokonca vyvolať nebezpečné situácie.

Pamätajte, že mnoho návykov, ktoré považujeme za úplne normálne, môže v niektorých krajinách provokovať.  Napríklad oblečenie, ktoré považujeme pre danú situáciu za primerané, môže byť v niektorých oblastiach dôvodom na odopretie vstupu na niektoré miesta či na niektoré pamiatky.

  1. CHRÁŇTE ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

V mnohých krajinách sveta sú veľmi prísne predpisy na ochranu životného prostredia. Pri prekročení pravidiel na ochranu živočíchov a rastlín hrozia v mnohých krajinách nielen vysoké pokuty, ale aj trestný postih, vrátane odňatia slobody.  Lov a odchyt živočíchov väčšinou podlieha povoleniu alebo je úplne zakázaný. Existujú tiež pravidlá pre zber rastlín a dokonca aj lariev niektorého hmyzu. Odporúčame preto zoznámiť sa s miestnymi predpismi a dôsledne ich dodržiavať.

Pred vstupom do prírodných rezervácií a národných parkov sa zoznámte s ich prevádzkovými poriadkami a podmienkami pobytu.

  1. V NÚDZI SA OBRÁŤTE NA ZASTUPITEĽSKÝ ÚRAD CR

V prípade núdze sa môžete so žiadosťou o pomoc obrátiť na príslušný zastupiteľský úrad Českej republiky. Zoznam úradov je obsiahnutý na internetovej stránke MZV v kapitole „Štáty sveta – informácie na cesty“, záložka „kontaktný český úrad“.

Spojenie na zastupiteľské úrady v krajinách, do ktorých hodláte cestovať, odporúčame si zaistiť ešte pred vycestovaním z Českej republiky a považujeme za účelné ich vždy mať pri sebe.

Je možné sa tiež obrátiť na Operačné a informačné centrum Ministerstva zahraničných vecí  tel. +420 224 182 425.    Možnosti pomoci zo strany zastupiteľských úradov a Ministerstva zahraničných vecí  sú uvedené v záložke „Konzulárna služba“.

Konzulárny odbor Ministerstva zahraničných vecí  Vám praje bezproblémový pobyt v zahraničí a šťastný návrat do vlasti.

Chorvátsko – Doklady

Doklady | Ministerstvo zahraničných vecí Českej republiky (mzv.cz)

Pre vstup a pobyt na území cudzieho štátu musia občania Českej republiky spĺňať podmienky stanovené jeho zákony. Na oznamovanie aktuálnych podmienok vstupu a pobytu na území cudzieho štátu je príslušný zastupiteľský úrad daného štátu. Nasledujúce informácie sú určené k základnej orientácii. Ministerstvo zahraničných vecí Českej republiky, preto odporúča českým občanom, aby si pred cestou overili na zastupiteľskom úrade navštevovaného štátu, či sa podmienky pre vstup a pobyt nezmenili

Chorvátsko je členským štátom EÚ.

Občan ČR môže vstupovať a zdržiavať sa na území ostatných členských štátov EÚ bez zvláštnych obmedzení, a to iba na základe platného cestovného dokladu alebo preukazu totožnosti.

Občiansky preukaz je chápaný ako cestovný doklad iba pre jeho držiteľa, nie pre dieťa v ňom zapísané. Je nevyhnutné, aby každé dieťa, ktoré cestuje spoločne s rodičom, bolo vybavené svojim vlastným pasom alebo občianskym preukazom.

Maloleté dieťa, ktoré necestuje spoločne s rodičmi, nemusí byť vybavené ich súhlasom (súhlasom zákonného zástupcu) s cestou v sprievode inej osoby, avšak v prípade mimoriadnych udalostí je praktické taký písomný súhlas mať pri sebe.

Pri ceste motorovým vozidlom môže byť od občanov Českej republiky požadovaný platný vodičský preukaz, technický preukaz od motorového vozidla a zelená karta. Pri ceste zapožičaným vozidlom sa odporúča mať pri sebe písomný súhlas vlastníka s použitím vozidla.

 

Translate »